Аптив со тимска игра до победа над Окта

Окта 2-7(0-3) Аптив

Окта: Драганче Стојановски 25’ Иван Димитриевски 36’
Аптив: Александар Марковски 10’ Марјан Тодоровски 22’ Дамјан Хрдаличка 28’ 31’ Иле Трајковски 6‘ Кире Стаматовски 12’ 40’

Првото полувреме од дуелот помеѓу Окта и Аптив и припадна на екипата на Аптив која уште на самиот старт наметна своја игра и имаше целосна контрола. Со погодокот на Трајковски во 6та минута екипата на Аптив го отвори резултатот а веќе во 12та минута имаше предност од 0-3. ДО крајот на полувремето екипата на Окта со сите сили се обидуваше да се врати во мечот но екипата на Аптив со одлична игра не остави простор за тоа па на полувреме замина со предност од 0-3. Во второто полувреме иста слика екипата на Окта бркаше резултатска негатива а екипата на Аптив одлично се бранеше и од време на време со одлични контра напади успеваше да постигне погодок за високо водство и победа со резутат 2-7