Аптив супериорен во дуелот со Уника

Аптив 15-2(3-1) Уника

Аптив: Марковски Александар 24’ 25’ 25’ Тодоров Маријан 27’ Дамјан Хрдаличка 34’ 38’ 39’ Никола Ќамилов 31’ Кире Стаматовски 9’ 11’ 18’ 28’ 36’ 7’ 39’
Уника: Никола Атанасов 8’ Мики Ристиќ 36’

Екипата на Уника одлично го започна дуелот со погдок во 8та минута и водство од 0-1, следуваше брз одговор на екипата на Аптив со двата погодоци на Стаматовски во 9та и 11та минута за целосен резултатски пресврт. До крајот на полувремето екипата на Аптив имаше повеќе од играта и со третиот погодок на Стаматовски успеа да дојде до предност од 3-1 резултат со кој се змаина на паузата. Екипата на Аптив продолжи во силен ритам и уште на самиот старт се стекна со висока предност која од минута во минута ја зголемуваше за на крајот да го добие овој натпревар со високи 15-2.