Ајвази со хет-трик и донесе победа на Водовод над ЕЛЕМ

ЕЛЕМ 4-8(2-3) Водовод

ЕЛЕМ: Златко Станковски 6’ 8’ 40’ Јован Тодоров 37’
Водовод: Стефан Вангелски 26’ Бесим Муслиу 4’ Авни Ајвази 1’ 28’ 40’ Јакуп Зекири 11’ Столе Ивановски 25’ 40’

Крајно израмнето прво полувреме одиграа екипите на ЕЛЕМ и Водовод во текот на целото прво полувреме се играше егал. Прва до водство дојде екипата на Водовод која за неполни две минути го зголеми водството на 0-2, по што следеше офанзивва на ЕЛЕМ со која успеаа да го израмнат резултатот на 2-2. Но екипата на Водовод успеа полувремето да го заврши со резултат во своја полза од 2-3. Во второто полувреме екипата на Водовод со чести измени играше во висок ритам на игра па од минута во минута го зголемуваше водството. Екипата на ЕЛЕМ со краток ростер не успеа да парира на ваквиот ритам на игра на екипата на Водовод па го загуби овој натпревар со 4-8.