Аџибадем Систина со скратен ростер не можеше да му парира на Еуро Табак

Аџибадем Систина 3-14(1-5) Еуро Табак

Аџибадем Систина: Кристијан ДИмковски 29’ 40’ Далибор Дамјановиќ 4’
Еуро Табак: Мартин Ливирнски 10’ 16’ 25’ 30’ 30’ Дејан Јанковски 1’ 21’ 22’ 40’ Григориј Јовановски 26’ 33’ 36’ Сашко Јовановски 8’ 8’

Фуриозен старт за екипата на Еуро Табак во дуелот со Аџибадем Систина кои постигнаа погодок уште во првата минута со погодокот на Јанковски за водство од 0-1. Екипата на Систина во 4та минута успеа да реализира еден контра напад за израмнување на 1-1. По ова израмнување следуваше одличен период за екипата на Еуро Табак која до 10та минута успеа да се стекне со водство од 1-4. До крајот на полувремето екипата на Систина се обидуваше да дојде до израмнување но не успеа во таа намера па екипата на Еуро Табак замина на полувремето со заслужена предност од 1-5. Во второто полувреме екипата на Систина не успеа да ја најде својата игра и да фати резултатски приклучок а екипата на Еуро Табак со сигурна игра од минута во минута го зголемуваше водството за на крајот да слави со убедливи 3-14