Аџибадем Систина со тимска игра до победа над Уни Банка

Аџибадем Систина 8-4(5-2) Уни Банка

Аџибадем Систина: Ивица Петровски 19’ Кристијан Димковски 6’ 10’ 27’ 35’ Златко Бошковски 12’ Мирослав Неделковски 16’ 38’
Уни Банка: Ивица Орозовски 22’ 25’ Ненад Саздовски 9’ 14’

Динамично прво полувреме одиграа екипите на Аџибадем Систина и Уни Банка, екипата на Аџибадем Систина на самиот старт се префрли на противничко поле ја превзеде иницијативата и вршеше силен притисок кон голот на Уни Банка. По 6та минута на натпреварот екипата на Систина го скрши отпорот на одбраната на Уни Банка што им даде дополнителен мотив за уште поагресивна игра која им донесе комотно водство на полувремето од 5-2. На стартот на второто полувреме екипата на Уни Банка со двата одлични погодоци на Орозовски успеа да фати резултатски приклучок. Сепак екипата на Систина не дозволи изненадување со погодоците на Димковски и Неделковски повторно дојде до висока предност која беше недостижна за Уни Банка. Крај 8-4.