А1 и Гранит ги поделија бодовите

А1 3-3(3-1) Гранит

А1:Јовица Наумовски 16’ 19’ Ненад Богдановиќ 10’
Гранит: Стефан Тевдовски 22’ Николче Глигуровски 14’ 29’

Дванаесетото коло од Бизнис Лигата на Македонија го отворија екипите на А1 и Гранит, екипата на А1 уште на самиот старт напетна високо темпо на игра створи неколку шанси за гол па успеа да реализира во 10та минута преку Богдановиќ за воство од 1-0. Екипата на Гранит успеа да одговори во 14та минута преку Глигуровски за 1-1. До крајот на полувремето екипата на А1 имаше повеќе од играта што се одрази на резултатот за водство од 3-1 на полувремето. Во второто полувреме екипата на Гранит успеа да постигне погодок преку Петров и да дојде до само гол негатива. Овој погодок беше дополнителен мотив да продолжат со агресивна игра што им донесе израмнување во 29та минута. ВО преостанатиот дел од натпреварот и двете екипи имаа прилики да го добијат натпреварот но не успеа па на крајот се задоволија со поделба на одовите на резултат од 3-3.