А1 со одлично второ полувреме до сигурна победа над Водовод

Водовод 3-9(2-4) А1

Водовод: Авни Ајвази 3’ Стефан Лазарески 22’ Сашо Каровчевиќ 18’
А1: Мартин Ангеловски 17’ 36’ Мартин Тодоровски 7’ 20’ 31’ Ненад Богдановиќ 34’ 36’ Мартин Ташкоски 14’ 28’

Возбудливо прво полувреме одиграа екипите на Водовд и А1, прва до водство дојде екипата на Водовод со погодокот на Ајвази во 3та минута. По оваа негатива екипата на А1 за брзо време успеа да ги консолидира своите редови па во 7та минута успеаа да постигнат погодок за израмнување. Овој погодок и даде дополнителен мотив на екипата на А1 да продолжи со агресивна игра што вроди со плод со погодоци во 14та и 17та минута за водство од 1-3. До крајот на полувремето екипата на Водовод успеа да постигне погодок и да ја намали негативата но сепак екипата на А1 со брза контра повторно се врати на два разлика 2-4 резултат со кој се замина на полувремето. Во второто полувреме екипата на Водовод успеа да постигне погодок и да се доближи на гол негатива. Сепак екипата на А1 направи неколку промени во својата игра со што го засили темпото што им донесе предност која екипата на Водовод не можеше да ја прати. На крајот екипата на А1 заслужено го доби овој натпревар со со резултат од 3-9.