А1 со тактичка игра го надмудри МЕПСО

МЕПСО 4-12(3-6) А1

МЕПСО: Ѓоко Јанакиевски 14’ Борис Трајковски 13’ 37’ Диме Рошкоски 6’
А1: Мартин Ангеловски 35’ Мартин Тодоровски 5’ 6’ 8’ 28’ Иле Никодиноски 8’ 11’ 31’ Ненад Богдановиќ 23’ 33’ Мартин Ташкоски 17’ 37’

Одлично прво полувреме за екипата на А1 во дуелот со МЕПСО, екипата на А1 уште на самиот старт наметна високо темпо на игра кое екипата на МЕПСО не можеше да го прати па од таму и тоа рано водство за А1 од 5 во 11та минута. До крајот на полувремето екипата на МЕПСО се обидуваше да ја намали високата негатива но не успеа во таа намера па на полувреме А1 замина со предност од 3-6. Во второто полувреме екипата на МЕПСО со сите сили се обидуваше да најде против игра за денес расположената екипа на А1, но екипата на А1 одлично ја постави играта во фаза на напад и одбрана, не дозволи изненадување и го доби овој натпревар со 4-12