А1 со тимска игра до победа над Лукоил

А1 10-5(3-1) Лукоил

А1: Мартин Ангеловски 36’ Мартин Тодоровски 5’ 23’ 25’ Ниукола Спасевски 30’ Иле Никодиновски 27’ 29’ Мартин Ташковски 6’ 9’ 34’
Лукоил: Мартин Алаѓозовски 6’ 37’ Гоце Мојсовски 30’ 40’ Лоренцо Николовскиу 38’

Возбуливо прво полувреме одиграа екипите на А1 и Лукоил, прва до водство дојде екипата на А1 со погодок во 5та минута, следуваше брз одговор на екипата на Лукоил за во 6та минута да е 1-1. Во 6та минута екипата на А1 успеа да реализира еден напад и повторно да го превземе водството на 2-1. КОн средината на полувремето односно 9та минута Ташкоски со соло продор успеа да зголеми на 3-1. До крајот на полувремето екипата на Лукоил со сите сили се обидуваше да дојде до израмнување но не успеа во таа намера па на полувремето се замина со 3-1 во корист на А1. Во второто полувреме екипата на Лукоил со чести ротации на играчи и вклучувајќи во игра голман играч се обиде да ја намали високата предност на А1 во што и делумно успеа но сепак екипата на А1 со одлична игра во фаза на напад и одбрана не дозволи изненадување и успеа да го добие овој натпревар со 10-5.