А1 ја сочува предноста од првото полувреме и славеше над Еуро Табак

Еуро Табак 5-6(1-5) А1

Еуро Табак: Мартин Ливрински 3’ 26’ 38’ 39’ Дејан Јанковски 23’
А1: Мартин Ангеловски 17’ Мартин Тодоровски 20’ Иле Никодиновски 1’ 18′ 37’ Ненад Богдановиќ 19’

Десетото коло од Бизнис Лигата на Македонија го отворија екипите на Еуро Табак и А1, одличен старт имаше екипата на А1 која го постигна најбрзиот гол во досегашниот дел од Бизнис Лигата преку Никодиноски за 0-1. Следуваше брз одговор на екипата на Еуро Табак со погодокот на Ливрински и израмнување на 1-1. По овие воведни погодоци следуваше жестока борба а се радеа шанси на двете страни. При крајот на полувремето поточно во 17та минута екипата на А1 со голот на Ангеловски успеа повторно да го превземе водството на 1-2 а до паузата А1 успеаа да постигнат уште три погодоци за сигурно водство од 1-5 на полувремето. Во второто полувреме екипата на Еуро Табак се префрли на противничка половина и од минута во минута ја топеше предноста на А1. Сепак екипата на А1 со цврста одбрана не дозволи изненадување и го доби овој натпревар со 5-6.