Брњарчевски со осум погодоци го водеше Матрикс до победа над Водовд

Водовод 7-15(2-10) Матрикс

Водовод: Бесим Муслиу 12’ Авни Ајвази 21’ 22’ 33’ Арслан Бејта 20’ 33’ 39’
Матрикс: Драган Брњарчевски 5’ 10’ 12’ 17’ 17’ 31’ 36’ 37’ Антонио Богдановски 11’ Ивица Алампоиоски 4’ Роберт Тасевски 2’ 15’ Панче Дангев 37’ Тони Брњарчевски 20’ 31’

Фуриозен старт за екипата на Матрикс во дуелот со Водовод, веќе во 11та минута екипата на Матрикс се стекна со предност од 0-5. Екипата на Матрикс уште на самиот старт наметна високо темпо на игра кое екипата на Водовод не можеше да го спрати а згора на се и високот водство во раната фаза ја сруши целосно концепцијата на Водовод за на полувреме екипата на Матрикс да замине со високи 2-10. Во второто полувреме екипата на Водовод со сите сили се обидуваше да ја намали високата негатива од полувремето, но екипата на Матрикс ги затвори сите приоди кон својот гол а преку контра напади упеваше да казни за на крајот да извојува висока победа од 7-15