Во динамичен натпревар Џонсон Мети славеа над Сава Осигурвање

Џонсон Мети 4-2(2-1) Сава Осигурување

Џонсон Мети: Бојан Дејановски 7’ 35’ Благојче Божиновски 31’ Бране Стојановски 2’
Сава Осигурување: Јовица Марковски 20’ Коста Глигуровски 37’

Динамично прво полувреме одиграа екипите на Џонсон Мети и Сава Осигурување, првата фаза од полувремето и припадна на екипата на Џонсон Мети која со погодоци во 2та и 7та минута се стекна со водство од 2-0. Екипата на Сава Осигурување со сите сили се обидуваше резултатски да се врати во натпреварот што делумно им успеа во последната минута од полувремето со погодокот на Марковски за 2-1 резултат со кој се замина на паузата. Во второто полувреме се продолжи во висок ритам на игра во кој екипата на Сава Осигурвање вршеше притисок и го “бркаше” резултатот, но екипата на Џонсон Мети со одлично поставена игра во одбрана не дозволи изненадување и го доби овој натпревар со резултат од 4-2