Во израмнет натпревар А1 и ТАВ ги поеделија бодовите

А1 4-4(2-1) ТАВ

А1: Мартин Тодоровски 17’ Ненад Богдановиќ 6’ Мартин Ташоски 24’ Јовица Наумовски
ТАВ: Александар Митковски 10’ Ријат Сулејмани 30’ Даниел Симиќ 39’ Мартин Арсковски 38’

Динамично прво полувреме одиграа екипите на А1 и ТАВ, прва до водство дојде екипата на А1 со погодокот на Богдановиќ во 6та минута. По оваа негатива екипата на ТАВ започна со агресивна игра што и донесе резултат во 10та минута со погодокот на Митковски за израмнување на 1-1. До крајот на полувремето екипата на А1 имаше повеќе од играта па реализираше за предност од 2-1 на полувремето. Во второто полувреме екипата на А1 продолжи со високо темпо на игра па во 24та минута успеа да го зголеми водството на 3-1. Ова беше знак за Тав да ги консолидира своите редови и да атакува кон голот на А1 па во 30та минута успеаа да го намалат водството на А1 на 3-2. До крајот на натпреварот екипата на ТАВ го подигна темпото на игра и успеа да дојде до израмнување но не и целосен пресврт. Крај 4-4