Во крајно израмнет натпревар ЕЛЕМ подобар од ФК на глуви Слобода

ФК на глуви Слобода 2-3(2-2) ЕЛЕМ

ФК на глуви Слобода: Јасни Алими 4’ Фатмир Демироски 14’
ЕЛЕМ: Ристо Стефановски 3’ 6’ Јордан Ангеловски 33’

Израмнето прво полувреме одиграа екипите на ФК на глуви Слобода и ЕЛЕМ, прва до водство дојде екипата на ЕЛЕМ уште во раната фаза од натпреварот односно во 3та минута. Следуваше брз одговор на екипата на Слобода со погодокот на Алими во 4та минута за 1-1. До крајот на полувремето и двете екипи беа рамноправни и успеаа да постигнат по еден погодок па на полувреме се замина со 2-2. Во второто полувреме се продолжи со жестока борба по целиот терен во рамките на фер плејот каде двете екипи имаа шанси кон протиничкиот гол но имаа слаба реализација. Сепак екипата на ЕЛЕМ во 33та минута успеа да постигне гол и да го превземе водството а и да го сочува до крај за победа на овој натпревар од 2-3.