Во неизвесен натпревар Лукоил и Гранит ги поделија бодовите

Лукоил 6-4(4-2) Гранит

Лукоил: Дејан Зиков 9’ 18’ Мартин Алаѓозовски 20’ 21’ Гоце Мојсоски 12’ 29’
Гранит: Стефан Тевдовски 32’ Дарко Петров 19’ Пепи Мицев 36’ Николче Глигуровски 29’ Александар Димитровски 5’ 39’

Возбудливо прво полувреме одиграа екипите на Лукоил и Гранит, екипата на гранит имаше одличен старт со погодокот на својот голман во 5та минута и предност од 0-1. Екипата на Лукоил со голот на Зиков од пенал во 9та минута успеа да дојде до израмнвуање. До крајот на полувремето екипата на Лукоил имаше повеќе од играта и заслужено на полувреме замина со 4-2. Во второто полувреме се продолжи во висок ритам на игра и со многу интересен фудбал во кој екипата на Гранит ја имаше улогата на екипа која го брка резултатот. Со упорна игра од минута во минута ја топеше предноста на екипата на Лукоил за во 36та минута да дојде до само гол негатива и да ја направи завршницата на овој натпревар вистинска драма. Во ваквата драматична завршница екипата на Гранит успеа да го израмни резултатот и екипите да ги поделат бодовите на резултат од 6-6.