Во фер плеј натпревар Фабрика Карпош – ГИМ подобри од МЕПСО

Фабрика Карпош – ГИМ 7-4(3-1) МЕПСО

Фабрика Карпош – ГИМ: Александар Божиков 8’ Кристијан Панев 18’ 28’ 37’ Филип Илиевски 5’ 33’ 39’
МЕПСО: Ѓоко Јанакиевски 35’ 37’ Слаѓан Ѓоргиевски 18’ 40′

Интересно прво полувреме одиграа екипите на Фабрика Карпош – ГИМ и МЕПСО во кое преовладуваше фер плеј. Екипата на Фабрика Карпош уште на самиот старт ја превзеде иницијативата, се префрли на портивничка половина и вршеше силен притисок кон голот на МЕПСО што вроди со плод во 5та минута за водство од 1-0. До крајот на полувремето екипата на Фабрика Карпош имаше повеќе од играта и покрај обидите на МЕПСО па на паузата замина со предност од 3-1. Во второто полувреме екипата на Фабрика Карпош имаше целосна контрола врз играта и резултатот и заслужено го доби овој натпревар со 7-4.