Во цврст натпревар Макстил со 1-0 го совлата Елем

Елем 0-1(0-0) Макстил
Елем:
Макстил: Ѓорѓија Атанасов 33’

Натпреварот помеѓу Елем и Макстил го одбележа цврстата одбрана и на двете страни. И двете екипи влегоа во натпреварот со максимално сериозен пристап. На двете страни се играше цврсто на ивица на фаул. Екипата на Макстил во првото полувреме имаше неколку изгледни шанси за гол но Елем со добра игра во одбраната успеа да го сопре Макстил во таа намера. Елем се обидуваше истото да го стори преку контра напади но изостана реализацијата, па првото полувреме завртши со израмнет резултат 0-0. Во втотото полувреме и двете екипи продолжија во ист ритам се до втората половина од второто полувреме, кога Макстил преку Атанасов 34’ дојде до водство од 1-0. Екипата на Елем со гоман играч се обиде да се врати во натпреварот но тоа не им појде од рака па Макстил го победи овој натпревар со минимална предност од 0-1.