Гранит не успеа да ја пробие одбраната на ФК на глуви Слобода

ФК на глуви Слобода 3-1(2-1) Гранит

ФК на глуви Слобода: Сатула Алими 6’ 35’ Ивица Јовановски 15’
Гранит: Ристе Бошев 20’

Интересно прво полувреме одиграа екипите на ФК на глуви Слобода и Гранит, прва во водство дојде екипата на ФК на глуви Слобода во 6та минута за водство од 1-0. По оваа негатива екипата на Гранит тргна поагресивно по израмнување, но не успеа во таа намера а екипата на ФК на глуви Слобода во 15та минута успеа да постигне уште еден погодок за водство од 2-0. Во последната минута од полувремето екипата на Гранит успеа да постигне погодок за резултат од 2-1 на полувреме. Во второто полувреме екипата на Гранит со сите сили се обидуваше да ја пронајде својата игра и да дојде до израмнување но не успеа во таа намера па екипата на ФК на глуви Слобода преку контра напад во 35та минута успеа да казни и да дојде до водство од 3-1. До крајот на натпреварот екипата на Гранит притискаше кон голот на ФК на глуви Слобода но не успеаа да ја пробијат нивната одбрана па го загубија овој натпревар со 3-1.