Гранит со тимска игра дојде до победа над ТАВ

ТАВ 0-5(0-3) Гранит

Гранит: Дарко Петров 16’ Ненад Антовски 29’ Александар Димитровски 1’ 11’ 27’

Интересно прво полувреме одиграа екипите на ТАВ и Гранит, екипата на Гранит имаше одличне старт со погодокот на својот голман Димитровски во првата минута. По оваа негатива екипата на ТАВ успеа да створи две шанси за израмнување но не успеа да израмни, па голманот на Гранит со уште еден ефектен погодок во 8та минута успеа да казни за водство на својата екипа од 0-2. До крајот на полувремето екипата на Гранит имаше повеќе од играта па на полувреме заслужено замина со предност од 0-3. Во второто полувреме екипата на ТАВ со сите сили се обидуваше да ја најде својата игра и да ја намали високата негатива од полувремето но екипата на Гранит со одлично поставена игра во фаза на напад и одбрана не дозволи изненадување и го доби овој натпревар со 0-5