ЕВН во последната минута до победа на ЕЛЕМ

ЕЛЕМ 3-4(0-1) ЕВН

ЕЛЕМ: Влатко Петровски 22’ 34’ Ивица Апостоловски 39’
ЕВН: Вилијам Митев 19’ Наумче Бадаловски 39’ Томи Илиевски 40’ Бојан Тодоровски 35’

Израмнето прво полувреме одиграа екипите на ЕЛЕМ и ЕВН, двете екипи влегоа претпазливо во овој натпревар и фокус ставија на одбраната, па затоа изостанаа шансите и погодоците. Како одминуваше времето се засилуваше темпото на игра па и двете екипи со повремени контра напади се закануваа кон противничкиот гол, и кога се очекуваше дека на полувреме ќе се замина со резултат од 0-0 екипата на ЕВН успеа да искористи кикс во одбраната на ЕЛЕМ и со погодокот на Митев да го отвори резултатот на 0-1 предност со која замина на паузата. На стартот на второто полувреме екипата на ЕЛЕМ успеа да постигне погодок и да дојде до израмнување. До крајот на натпреварот двете екипи имаа свои одлични периоди на игра и успеаа да постигнат по уште еден погодок, а екипата на ЕВН беше поумешна во последните минути од натпреварот успеа да реалзира и да го добие овој натпревар со 3-4.