Екипата на Уни Банка предводена од Хаџидинев до победа над Уника

Уни Банка 10-3(5-1) Уника

Уни Банка: Владислав Хаџидинев 29’ Ивица Орозовски 4’ 5’ 12’ 18’ Ангел Петков ‘ 35’ Марко Ташков 38’ Ненад Саздовски 20’ Методиј Христовски 26’
Уника: Васко Кокаланов 5’ 37’ 37’

Одличен старт за екипата на Уни Банка во дуелот со Уника, веќе во петата минута екипата на Уни Банка имаше водство од 2-0. Екипата на Уника во 5та минута успеа да постигне погодок и да фати резултатски приклучок. До крајот на полувремето екипата на Уни Банка прикажа одлична игра и своите шанси успеа да ги претвори во погодоци за високи 5-1 на полувреме. Во второто полувреме екипата на Уника со сите сили се обидуваше да ја намали високата негатива но не успеа да најде против игра за денес расположената екипа на Уни Банка која го доби овој натпревар со високи 10-3.