Еуро Табак со перфектна завршница до победа над ФК на глуви Слобода

ФК на глуви Слобода 2-5(2-2) Еуро Табак

ФК на глуви Слобода: Сатула Алими 17’ Јасин Алими 20’
Еуро Табак: Мартин Ливрински 1’ 39’ 40’

Одличен старт за екипата на Еуро Табак во дуелот со ФК на глуви Слобода, тие уште на самиот старт наметнаа високо темпо на игра што им донесе погодоци во првата и 5та минута за водство од 0-2. По оваа негатива секипата на Слобода започна со поагресивна игра и тргна по израмнување, тие до крајот на полувремето успеаа да постигнат погодок во 17та минута и да намалат на 1-2 а во последната минута успеаа да дојдат и до израмнување на 2-2. Во второто полувреме се продолжи со игра во висок ритам каде и двете екипи се закануваа кон противничкиот гол но изостануваа погодоците. Се до последните неколку миути од натпреварот кога екипата на Еуро Табак со три одлични контри успеа да осигура победа со резултат од 2-5.