Ивица Петровски ја водеше Аџибадем Систина до победа над Окта

Окта 1-5(1-2) Аџибадем Систина

Окта: Иван Димитриевски 11’
Аџибадем Систина: ивица Петровски 30’ Кристијан Димковски 15’ 38’ Ерџан Ибиши 10’ 26’

Динамично прво полувреме одиграа екипите на Окта и Аџибадем Систина, уште на самиот старт двете екипи започнаа со отворен ситл на игра што донесе многу шанси за погодок на двете страни. Екипата на Аџибадем Систина прва го отвори резултатот во 10та минутра со погодокот на Ибиши, следуваше брз одговор со одличниот погодок со голманот на Окта Димитриевски за израмнување на 1-1. До крајот на полувремето екипата на Систина беше пококретна што се одрази на резултатот 1-2 со кој се замина на паузата. Во второто полувреме екипата на Окта фрли се на една карта и тргна агресивно кон голот на Систина, таквата отворена игра остави голем простор во нивната одбрана што екипата на Аџибадем Систина преку контра напади знаеше да го казни за победа во овој натпревар од 1-5.