Ливрински го водеше Еуро Табак до победа над ТАВ

ТАВ 3-9(1-3) Еуро Табак

ТАВ: Тодорце Насковски 40’ Мартин Арсковски 9’
Еуро Табак: Мартин Ливрински 4’ 6’ 38’ 40’ Дејан Јанковски 32’ 40’ Григориј Јовановски 35’ Сашко Јовановски 7’ 22’

Динамично прво полувреме одиграа екипите на ТАВ и Еуро Табак, првиот дел од полувремето и припадна на екиупата на Еуро Табак која уште во 7та минута се стекна со висока предност од 0-3. Екипата на ТАВ по оваа негатива се префрли на противничко поле и вршеше силен притисок што им донесе погодок во 9та минута за резултат од 1-3. До крајот на полувремето екипата на ТАВ со сите сили се обидуваше да фати резултатски приклучок но екипата на Еуро Табак успешно го сочува својот гол па на полувреме замина со предност од 1-3. На стартот на вториот дел екипата на Еуро Табак успеа да постигне погодок и да го зголеми водството на 1-4. До крајот на натпреварот екипата на Еуро Табак имаше целосна контрола врз играта и резултатот па го доби овој натпревар со високи 3-9.