Лукоил не дозволи изненадување во дуелот со МЕПСО

МЕПСО 5-8(2-7) Лукоил

МЕПСО: Ѓоко Јанакиевски 6’ 27’ борис Трајковски 12’ 31’ Александар Боцевски 32’
Лукоил: Дејан Зиков 5’ 19’ Мартин Алаѓозовски 4’ Лоренцо Николовски 4’ 7’ 32’ Анѓелчо Арсов 15’ Антонио Фенов 17’

Одличен старт за екипата на Лукоил во дуелот со МЕПСО тие го отворија резултатот уште во 4та минута што им даде дополнителен мотив и до 5та минута успеаа да направат солидно водство од 0-3. По ова екипата на МЕПСО се префрли на противничка половина и во 6та минута успеа да го намали водството на Лукоил на 1-3. До крајот на полувремето екипата на Лукоил имаше повеќе од играта па на полувремето замина со предност од 2-7. Екипата на МЕПСО со сите сили се обидуваше резултатски да се врати во натпреварот но екипата на Лукоил со одлично поставена игра во фаза на напад и одбрана рутинирано го приведе овој натпревар во своја полза со резултат од 5-8.