Лукоил сигурни во дуелот со Телеком

Лукоил 5-1(4-0) Македонски Телеком

Лукоил: Мартин Алаѓозовски 13’ Лоренцо Николовски 17’ Антонио Фенов 17’ 22’ Ивица Јанковски 9’
Македонски Телеком: Џенис Бекир 39’

Возбудливо прво полувреме одиграа екипите на Лукоил и Македонски Телеком, екипата на Лукоил со погодокот на Јанковски во 9та минута го отвори резултатот за водство од 1-0. По оваа негатива екипата на Телеком изврши притисок кон голот на Лукоил, тие успеаа да створат неколку шанси за израмнување но не успеаа да реализираат. По ова следуваа вуриозни 5 минути на екипата на Лукоил во кои успеа да постигне 3 погодоци и да дојде до водство од 4-0 резултат со кој се замина на полувремето. На стартот на вториот дел екипата на Лукоил успеа да постигне уште еден погодок преку Фенов за водство од 5-0. До крајот од натпреварот екипата на Македонски Телеком беше таа која притискаше кон противничкиот гол но Лукоил одлично ја постави својата одбрана па не остави доволно простор за игра. Во виниот од натпреварот екипата на Телеком успеа преку Бекир да реализира да ја намали разликата и да го ублажи поразот на 5-1.