Македонски Телеком со пресврт до победа над Окта

Македонски Телеком 8-3(1-2) Окта

Македонски Телеком: Гоце Филипов 40’ 22’ 27’ Даниел Анчевски 39’ 14’ 29’ 30’ Џенгис Бекир 31’
Окта: Драганче Стојановски 15’ Драганчо Ѓорѓиевски 11’ Иван Димитриевски 28’

Израмнето прво полувреме одиграа екипите на Македонски Телеком и Окта. Двете екипи во овој натпревар влегоа претпазливо и преку контра напади се обидуваа да го изненадат противникот. Прва до водство дојде екипата на Окта во 11та минута што ја натера екипата на Телеком да почне да игра по отворен фудбал. Ваквата игра и донесе израмнување во 14та минута, но по само една минута екипата на Окта повторно успеа да го превземе водството на 1-2 резултат со кој се замина на паузата. Во второто полувреме екипата на Македонски Телеком ја превзема иницијативата и на самиот старт го изедначи резултатот. Екипата на Окта не успеа во второто полувреме да и парира на екипата на Телеком која од минута во минута го зголемуваше водството за на крај да слави со 8-3.