Матрикс во вистински ритам во дуелот со ТАВ

Матрикс 11-4(5-2) ТАВ

Матрикс: Дарко Цветковски 38’ Антонио Богдановски 12’ 18’ 32’ Ивица АЛампиоски 8’ 29’ Роберт Тасевски 22’ 24’ Панче Дангев 37’ Симеон Коцевски 19’ 20’
ТАВ: Тодорче Насковски 7’ 29’ 40’ Мартин Арсовски 8’

Одличен старт за екипата на ТАВ во дуелот со Матрикс со погодокот на Насковски во 7та минута за водство од 0-1. Следуваше брз одговор од старана на Матрикс со погодок во 8та минута и израмнување на 1-1. Во истата минута екипата на ТАВ успеа посвторно да стрела за водство од 2-1, по оваа негатива екипата на Матрикс направи неколку промени во тимот што резултираше со израмнување во 12та минута. До крајот на полувремето екипата на Матрикс имаше повеќе од играта и на полувреме замина со предност од 5-2. Во второто полувреме екипата на ТАВ со сите сили се обиде да фати резултатски приклучок но екипата на Матрикс ги затвори сите приоди кон својот гол, од минута во минута го зголемуваше водството за на крајот да извојува висока победа од 11-4