Матрикс предводена од Богески до победа над Еуро Табак

Еуро Табак 5-10(2-3) Матрикс

Еуро Табак: Мартин Ливрински 3’ Дејан Јанковски 7’ 30’ 40’ Григориј Јовановски 28’
Матрикс: Петре Даиловски 35’ Дарко Цветковски 12’ Мирко Богески 3’ 23’ 29’ 40’ Антонио Богдановски 17’ 34’ Маријан Огненовски 24’ Панче Дангев 38’

Одличен старт за екипата на Матрикс во дуелот против Еуро Табак со погодокот на Богевски во 3та минута. Следуваше одговор од екипата на Еуро Табак во истата минута со погодокот на Ливрински и израмнување на 1-1. Неколку минути подоцна односно во 7та минута екипата на Еуро Табак со голот на Јанковски направи целосен резултатски пресврт од 2-1. По оваа негатива екипата на Матрикс започнаа со поагресивна игра и со погодците на Цветковски во 12та и Богдановски во 17та минута успеаа повторно да го вратат водството на својата екипа 2-3 резултат со кој се замина на паузата. Во вторто полувреме екипата на Еуро Табак фрли се на една карта и тргна во офанзива по израмнување, екипата на Матрикс ја искористи празнината во одбраната на Еуро Табак па преку контра напади успеваше да казни и на крајот да извојува висока победа од 5-10