МЕПСО со одлична игра до победа над Еуро Табак

Еуро Табак 3-4(2-3) МЕПСО

Еуро Табак: Мартин Ливрински 17’ Дејан Јанковски 16’ 40’
МЕПСО: Ѓоко Јанакиевски 2’ 39’ Борис Трајковски 17’ 20’

Динамично прво полувреме одиграа екипите на Еуро Табак и МЕПСО, прва до погодок дојде екипата на МЕПСО со погодок во 2та минута. По оваа негатива екипата на Еуро Табак направи неколку промени во тактиката и започна агресивно да напаѓа кон голот на МЕПСО што им донесе израмнување во 16та минута. Последните минути од полувремето беа супер интересни и во кои екипата на МЕПСО беше поснаодлива и замина со предност од 1-2. Во второто полувреме екипата на Еуро Табак тргна во целосна офанзива по израмнување, но екипата на МЕПСО успеваше да одолее на притисокот и да го добие овој натпревар со 3-4.