Миновски со хет трик му донесе победа на Пекабеско во дуелот со Уни Банка

Уни Банка 2-4(1-3) Пекабеско

Уни Банка: Александар Јовановски 11’ Ненад Саздовски 27’
Пекабеско: Алвин Бачко 20’ Никола Миновски 5’ 11’ 13’

Интересно прво полувреме одиграа екипите на Уни Банка и Пекабеско, екипата на Пекабеско одлично го отвори овој натпревар со погодок во 5та минута и водство од 0-1. По оваа негатива екипата на Уни Банка се префрли во предно поле и вршеше притисок со цел да дојде до израмнување, но не успеа во таа намера а екипата на Пекабеско успеа да казни со втор погодок во 11т аминута. Следуваше брз одговор на екипата на Уни Банка со погодокот на Јовановски во истата минута, но до крајот на полувремето екипата на Пекабеско имаше повеќе од играта па на полувреме замина со предност од 1-4. Во второто полувреме екипата на Уни Банка продолжи со напаѓачка игра со цел да фати резултатски приклучок што им успеа во 27та минута со голот на Саздовски, но немаа доволно сили да стора нешто повеќе па екипата на Пекабеско славеше со 2-4