Окта со срце на терен до победа над ЈСП

Окта 4-1(2-1) ЈСП

Окта: Живко Котевски 40’ Александар Јовчевски 15’ 16’ Наум Костовски 23’
ЈСП: Тихо Фидановски 9’

Екипата на ЈСП одлично го отвори дуелот против екипата на Окта со погодокот на Фидановски во 9та минута. По ова екипата на Окта направи неколку промени во играта се префрли на протиничко поле вршејќи силен притисок како би дошла до изарамнување, кон средината на полувремето односно во 15та и 16та минута екипата на Окта успеа да постигне два погодоци и да направи целосен резултатски пресврт на 2-1 резултат со кој се замина на полувреме. Во второто полувреме екипата на Окта успеа да постигне погодок и да ја зголеми предноста на 3-1, по оваа негатива екипата на ЈСП фрли се на една карта итргна во целосна офанзива по израмнување. Сепак екипата на Окта го остави срцето на терен, имаше повеќе од играта и го доби овој натпревар со 4-1.