Пекабеско со одлична игра до сигурна победа над ЕЛЕМ

Пекабеско 7-2(4-1) ЕЛЕМ

Пекабеско: Дејан Неделковски 3’ Ѓоре Бочваров 20’ 27’ Александар Арсиќ 17’ Мартин Чалоски 38’ Никола Миновски 11’ Сухамед Бачко 40’
ЕЛЕМ: Златко Станковски 39’ Бобан Дуковски 11’

Првото полувреме во дуелот помеѓу екипите на Пекабеско и ЕЛЕМ и припадна на екипата на Пекабеско која уште во третата минута го отвори резултатот за водство од 1-0. Кон средината на полувремето екипата на Пекабеско успеа да го зголеми водството на 2-0, по што екипата на ЕЛЕМ имаше брз одговор и намали на 2-1. Сепак до крајот на полувремето екипата на Пекабеско имаше повеќе од играта па на паузата замина со сигурна предност од 4-1. Во второто полувреме екипата на ЕЛЕМ со сите сили се обидуваше да резултатски да се врати во натпреварот но екипата на Пекабеско одлично ја постави играта во одбраната а преку брзи контри го зголемуваше водството што на крајот од натпреварот изнесуваше 7-2.