Рамстор преку дуото Бекир – Шаќири до сигурна победа над МЕПСО

МЕПСО 3-8(0-3) Рамстор

МЕПСО: Ѓоко Јанакиевски 36’ Александар Боцевски 30’ 33’
Рамстор: Ибрахим Бекир 34’ 35’ 37’ 40’ Хурјет Шаќири 2‘ 3’ 6’ 30’

Првиот дел од полувремето во дуелот помеѓу МЕПСО и Рамстор и припадна на екипата на Рамстор која предводена од Шаќири со погдоци во 2та 3та и 6та минута се стекна со комотно водство од 0-3. Како одминуваше времето екипата на МЕПСО успеа да воспостави рамнотежа, и да креира неколку шанси за погодок но имаше слаба реализација па екипата на Рамстор заслуѓено на полувреме замина со предност од 0-3. Во второто полувреме екипата на МЕПСО се префрли на противничка половина и силно притисна кон голот на Рамстор што им донесе неколку одлични погодоци и намалување на разликата. Сепак екипата на Рамстор ја врати контролата врз натпреварот и до крајот не дозволи екипатра на МЕПСО да направи нешто повеќе па го доби овој натпревар со 3-7.