Рамстор преку Јахија до победа над А1

Рамстор 8-5(4-3) А1

Рамстор: Кадир Јахија 7’ 14’ 20’ 21’ 24’ 25’ 28’ Енис Мурселов 16’
А1: Мартин Ангеловски 6’ 8’ 20’ Мартин Тодоровски 38’ Ненад Богдановиќ 40’

Исклучително израмнето прво полувреме одиграа екипите на Рамстор и А1, на двете страни се играше брз и отворен фудбал со многу шанси за голови. Прва до водство дојде екипата на А1 во 6та минута преку голот на Ангеловски за да после неполна минута Јахи израмни на 1-1. И двајцата наизменично давајќи голови беа лидери во својот тим. Екипата на Рамстор по груб фаул остана со играч помалце со што му дозволи на Ангеловски со 3 гола да го донесе А1 во водство. Но рамстор ги консолидира своите редови и со пресврт од 4-3 успеа да го заврши полувремето. Во второто полувреме Рамстор во своите редови го имаше расположениот Јахи кој со фантастични 7 гола успеа да му ја донесе победата на Рамстор во дуелот со А1