Рамстор со тимска игра до победа над Пекабеско

Пекабеско 2-6(1-2) Рамстор

Пекабеско: Ѓоре Бочваров 9’ Никола Миновски 36’
Рамстор: Енис Мурселов 18’ Енгин Мемеди 35’ Ибрахим Бекир 32’ Хурјет Шаќири 29’ Кадир Јахија 11’ 35’

Интересно прво полувреме одиграа екипите на Пекабеско и Рамстор, уште од самиот старт на натпреварот екипата Рамстор притисна кон голот на Пекабеско. Ваквата офанзивна игра на Рамстор ја искористи Пекабеско и преку контра напад во 9та минута го отвори резултатот на 1-0. По ова екипата на Рамстор направи неколку промени во играчкиот кадар и во 11та минута успеа да го израмни резултатот на 1-1. До крајот на полувремето екипата на Рамстор притискаше кон голот на Пекабеско и успеа да реализира во 18та минута за 1-2 резултат со кој се замина на паузата. Во второто полувреме екипата на Рамстор го подигна нивото на игра и со одлични погодоци успеа да го зголеми водството 1-4 до 32та минута. Екипата на Пекабеско по ова се префли на противничка половина бракајќи резултат но подзаборави на одбраната што рамстор го искористи за сигурна победа од 2-6 во овој дуел.