Рамстор со цврста одбрана и брзи контри дојде до победа над ЕВН

Рамстор 8-4(4-1) ЕВН

Рамстор: Кадир Јахија 2’ 14’ 26’ 40’ Фуркан Муртезан 33’ Ибрахим Бекир 11’ Енгин Мемеди 4’ 38’
ЕВН: Наумче Бадаловски 6’ Бојан Симоновски 37’ Томи Илиевски 39’ Виктор Валканчев 40’

Одличен старт за екипата на Рамстор во дуелот со ЕВН со двата погодоци во 2та и 4та минута, по ова екипата на ЕВН започна со поагресивна игра што и донесе погодок во 6та минута за намалување на 2-1. До крајот на полувремето екипата на Рамстор беше поконкретна и своите шанси ги претвори во гол па на полувреме замина со предност од 4-1. Во второто полувреме екипата на ЕВН се обидуваше со промена на тактиката користејќи во фаза на напад голман играч со цел да створи вишок во нападот како би била поопасна кон противничкиот гол, но екипата на Рамстор одлично ја постави својата одбрана а казнуваше преку контра напади за конечна победа од 8-4.