Рамстор ја продолжи победничката серија вод уелот со Аџибадем Систина

Рамстор 12-3(5-1) Аџибадем Систина

Рамстор: Енгин Мемеди 8’ Азрет Абаз 16’ 17’ Ибрахим Бекир 40’ Алтај Иметовски 12’ 25’ Хурјет Шаќири 40’ Кадир Јахија 15’ 21’ 31’ 36’ 39’
Аџибадем Систина: Далибор Дамјановиќ 32’ Влатко Кузманов 1’ Диме Стевковски 28’

Одличен старт на екипата на Систина во дуелот со Рамстор со погодокот на Кузманов во 1та минута за водство од 0-1. По оваа негатива екипата на Рамстор започна со агресивна игра и силен притисок кон голот на Систина па до 15та минута успеаа да направат целосен резултатски преврт. До крајот на полувремето екипата на Рамстор ги искористи сите свои прилики за гол и успеа на полувремето да замина со предност до 5-1. Во второто полувреме екипата на Систина со сите сили се обидуваше резултатски да се врати во натпреварот но екипата на Рамстор не остави простор за игра и рутинирано го приведе овој натпревар во своја полза со резултат од 12-3