Рамстор ја сочува предноста и славеше над Водовод

Рамстор 4-3(3-1) Водовод

Рамстор: Кадир Јахија 9’ 14’ Ибрахим Бекир 16’ Енгин Мемеди 27’
Водовод: Јакуп Зекири 18’ 24’ Стојанче Величковски 40’

Динамично прво полувреме одиграа екипите на Рамстор и Водовод, екипата на Рамстор беше таа која ја превзеде иницијативата и се префрли на противничко поле вршејќи силен притисок кон голот на Водовод. Таквата отворена игра и донесе водство во 9та минута со голот на Јахија. Екипата на Водовод со сит е сили се обидуваше да дојде до ирамнување, но не успеаа во тоа па Рамстор успеа да казни за зголемување на водството кое на полувремето изнесуваше 3-1. Во второто полувреме екипата на Водовод со голот на Закири успеа да дојде на само гол негатива. По овој рано постигнат погодок тие добија мотив да тргнат пожестоко кон голот на Рамстор и да тргнат по израмнување, сепак Мемеди со гол во 27та минута ги спречи во таквата намера. До крајот на натпреварот екипата на Рамстор ја контолираше играта и го доби овој натпревар со 4-3.