Сава Осигување со одлична реализација до победа над Пекабеско

Пекабеско 5-7(2-3) Сава Осигурување

Пекабеско: Мартин Чаловски 404 Никола Миновски 10’ Ерсад 27’ 34’ Марко Ѓеоргиевски 4’
Сава Осигурување: Јовица Марковски 26′ Коста Глигуровски 5′ 37′ Трајче Илиевски 7′ 25′ 31′ Данило Апостоловски 13′

Екипата на Пекабеско во дуелот со Сава Осигурување влезе доста мотивирано и уште во 4та минута преку Ѓоргиевски успеа да дојде до водство од 1-0. По што следеше офанзива на Сава Осигурување која за само една минута израмни на 1-1 преку Глигуровски со што се влезе во егал игра. На двете страни се играше брз и отворен фудбал крајно израмнет, но екипата на Сава Осиугрување сепак успеа на полувремето да замине со предност од 2-3. На самиот старт од второто полувреме екипата на Сава Осигувурање успеа да се стекне со резултатска предност која Пекабеско со агресивна игра се трудеше да ја анулира. Сава Осигурување играјќи ја својата препознатлива игра не му дозволи на Пекабеско да фати резултатски приклучок со што на крајот славеше со 5-7.