Сава Осигурување преку дуото Глигуровски-Марковски до победа над МЕПСО

МЕПСО 1-7(0-4) Сава Осигурување

МЕПСО: Борис Трајковски 26’
Сава Осигурвање: Јовица Марковски 9’ 22’ 29’ Коста Глигуровски 5’ 17’ 18’ Данило Апостолски 36’

Екипата на Сава осигурување одлично го започна натпреварот со МЕПСО со голот на Коста Глигуровски во 5та минута, неколку минути подоцна односно во 9та минута стрелаше Марковски за 0-2 за Сава Осигурување. Екипата на МЕПСО се обидуваше да створи играч како би дошле до шанса за гол и да ја намалат негативата, но екипата на Сава Осигурување со одлична игра не дозволи изненадување а преку два гол на Глигуровски во 17та и 18та минута ја зголеми предноста на 0-4. Во второто полувреме иста слика екипата на Сава Осигурување имаше целосна контрола врз играта и резултатот и покрај обидите на МЕПСО да се врати во натпреварот немаше успех во тоа. Екипата на Сава Осигурување денеска во својот состав ги имаше расположените Глигуровски и Марковски кои ја осигураа победата на својот тим со 1-7.