Сава Осигурување со одлична игра до победа над ЕВН

Сава Осигурување 4-2(3-0) ЕВН

Сава Осигурување: Трајче Илиевски 8’ 40’ Коста Глигурвоски 5’ Јоваица Марковски 20’
ЕВН: Томи Илиевски 24’ Бојан СИмоновски 28’

Првото полувреме од дуелот помеѓу Сава Осигурување и ЕВН, и припадна на екипата на Сава Осигурвање која уште на самиот старт наметна високо темпо на игра што и донесе водство со голот на Глигуровски во 5та минута, неколку минути подоцна во 8та минута стрелаше Илиевски за 2-0. По оваа негатива екипата на ЕВН започна со поагресивна игра со цел да фати резултатски приклучок, но таквата отворена игра стави простор за Сава Осигурвање која го зголеми резултатот на 0-3 со кој се змаина на паузата. Во второто полувреме екипата на ЕВН постигна погодок што им даде дополнителен мотив да тргнат уште понапаѓачки кон голот на Сава Осигурвање што вроди со плод во 28та минута кога дојдоа на само гол негатива. Сепак екипата на Сава Осигурвање не дозволи изненадување па во последната минута со вториот гол на Илиевски ја осигура победата со 4-2.