Сава Осигурување со тимска игра до победа над Уника

Уника 2-9(1-5) Сава Осигурување

Уника: Никола Апостоловски 7’ Даниел Стојановски 28’
Сава Осигурување: Дарко Црвенковски 33’ Данило Поповски 2’ Јовица Марковски 3’ 19’ 24’ Данило Апостоловски 26’ Оливер Глигоровски 15′ 16′ 35′

Одличен старт за екипата на Сава Осигурување во дуелот со Уника, уште на самиот старт екипата на Сава Осигување наметна високо темпо на игра што вроди со плод за водство од 0-2 веќе во 3та минута. Екипата на Уника во 7та минута успеа да постигне погодок и да намали на 1-2. До крајот на полувремето екипата на Сава Осигурвање имаше повеќе од играта па на полувреме имаше предност од 1-5. Во второто полувреме екипата на Уника со сите сили се обидуваше да ја намали високата негатива од полувремето но екипата на Сава Осигурвање целосно го контролираше текот на овој натпревар за на крајот да го добие овој натпревар со 2-9