Сава Осигурување со тимска игра до победа над Аптив

Аптив 4-8(2-3) Сава Осигурување

Аптив: Марковски Александар 40’ Тодоровски Марјан 19’ Ќамилов Никола 35’ Стаматовски Кире 20’
Сава Осигурување: Јовица Марковски 19’ 39’ Коста Глигуровски 8’ 27’ 34’ 40’ Трајче Илиевски 31’ Данило Апостоловски 12’

Возбудливо прво полувреме одиграа екипите на Аптив и Сава Осигурување, во првиот дел од полувремето екипата на Сава Осигурување беше таа која го имаше поседот на топката што успеа и да го претвори во водство со погодоците на Глигуровски во 8та и Апостолски во 12та минута. По оваа негатива екипата на Аптив се префрли на противничко поле со цел да фати резултатски приклучок што им успеа во 19та минута со голот на Тодоровски за резултат од 1-2. Следуваше брз одговор на Сава Осигурвање со погодокот на Марковски за предност од 1-3 сепак во последните моменти од полувремето екипата на Аптив успеа да постигне погодок за резултат од 2-3 на полувреме. Во второто полувреме екипата на Аптив тргна во целосна офанзива по израмнување, таквата отворена игра остави празнина во одбраната што екипата на Сава Осигурување знаеше да ја искористи и од минута во митута ја зголемуваше предноста за на крајот да го доби овој дуел со резултат од 4-8