Телеком не дозволи инзненадување во дуелот со Тиквеш

Македонски Телеком 6-4(2-0) Тиквеш

Македонски Телеком: Михајло Лазаревски 6’ Стефан Насковски 15’ 35’ Марко Узунов 27’ 34’ Џенгис Бекир 24’
Тиквеш: Нинослав Ранѓеловиќ 37’ 39’ Деко Марков 23’ Филип Велјановски 39’

Интересно прво полувреме одиграа екипите на Македонски Телеком и Тиквеш, екипата на телеком со погодокот на Лазаревски во 6та миута го отворија резултатот на 1-0. По оваа негатива екипата на Тиквеш со сите сили се обидуваше да дојде до израмнување но екипата на Телеком одлично ја постави играта во одбраната и не дозволи инзенадување, а во 15та минута го зголеми водството на 2-0 резултат со кој се замина на паузата. Во второто полувреме се продолжи со виско ритам на игра во кое екипата на Тиквеш ја имаше улогата на екипа која го брка резултатот, но екипата на Телеком рутинирано го приведе натпреварот во своја корист за победа од 6-4.