Трајче Илиевски со погодок во последната минута ја осигура победата на Сава Осигурвање во дуелот со Аџибадем Систина

Сава Осигурување 6-5(3-1) Аџибадем Систина

Сава Осигурување: Данило Поповски 12’ 13’ Јовица Марковски 30’ Коста Глигуровски 2’ 33’ Трајче Илиевски 40’
Аџибадем Систина: Кристијан Димковски Митковски 25’ 34’ Далибор Дамјановиќ 8’ 26’ Влатко Кузмановски 21’

Екипите на Сава Осигурување и Аџибадем Систина одиграа натпревар полн со пресврти кој беше неизвесен до самиот крај. Првото полувреме екипата на Сава Осигурување играше отворен фудбал во висок ритам со што успеваа да дојдат до изгледни шанси за гол кои ги реализираа. Екипата на Аџибадем Систина не се снајде најдобро во ваквата игра па го загуби полувремето со 3-1. Во второто полувреме екипата на Аџибадем Систина направи промена во тактиката па со голман играч успеа да створи вишок во нападот што вроди со плод и од минута во минута ја топеше предноста на Сава Осигурување се до 34та минута кога успеаа да дојдат до израмнување на резултатот од 5-5 со што се влезе во егал завршница. Во ваквата завршница екипата на Аџибадем Систина направи грешка во одбраната што ја искористи Трајче Илиевски и со погодок во последните секунди од натпреварот на својата екипа и ја донесе победата со резултат од 6-5.