Уни Банка немаше доволно сили во финишот против ЈСП

ЈСП 9-6(4-2) Уни Банка

ЈСП: Велко Серафимовски 6’ 40’ Сашо Георгиев 24’ Марјан Србиновски 27’ Тихо Фидановски 9’ 13’ 20’ 36’ 38’
Уни Банка: Ивица Орозовски 31’ Александар Кузинаков 7’ Ненад Саздовски 10’ 23’ 30’ 40’

Ефикасно прво полувреме одиграа екипите на ЈСП и Уни Банка, прва до водство дојде екипата на ЈСП во 6та минута со погодокот на Серафимовски. Следуваше брз одговор од екипата на Уни Банка која за само минута го израмни резултатот на 1-1. Екипата на ЈСП повторно притисна кон голот на Уни Банка па во 9та минута успеа да дојде до водство од 2-1, но повторно екипата на Уни Банка имаше брз одговор па во 10та минута повторно израмни на 2-2. До крајот на полувремето екипата на ЈСП беше таа кој ја имаше иницијативата па на полувреме замина со предност од 4-2. Во второт полувреме екипата на Уни Банка тргна по израмнување и успеа да се доближи на само еден гол негатива, но екипата на ЈСП не дозволи изненадување и во финишот од натпреварот постигна неколку убави погодоци па го доби овој натпревар со 9-6.