Фабрика Карпош – ГИМ преку расположениот Божиков до сигурна победа над Пекабеско

Фабрика Карпош – ГИМ 7-2(4-2) Пекабеско

Фабрика Карпош – ГИМ: Александар Божиков 4’ 8’ 8’ 16’ 26’ 32’ Тони Котев 22’ Кристијан Панев 40’
Пекабеско: Мартин Чаловски 1’ Алвин Бачко 10’ Александар Спасовски 39’

Одличен старт за екипата на Пекабеско во дуелот со Фабрика Карпош – ГИМ, тие со погодок уште во првата минута го превземаа водството на 0-1. Екипата на Фабрика Карпош имаше брз одговор преку Божиков па во осмата минута веќе имаше целосен пресврт и водство од 3-1. До крајот на полувремето двете екипи постигнаа уште по еден гол и на паузата се замина со 4-2. Во второто полувреме екипата на Пекабеско се обидуваше резултатски да се врати во натпреварот но екипата на Фабрика Карпош – ГИМ беше сигурна во одбраната а преку денес расположениот Божиков казнуваше за убедлива победа од 8-3.