ФК на глуви Слобода со тимска игра до победа над Окта

Окта 2-5(2-2) ФК на глуви Слобода

Окта: Шеќо Личина 14’ Славчо Стојковски 15’
ФК на глуви Слобода: Милош Наумовски 35’ Сатула Алими 26’ Јасин Алими 8’ 17’ Ибо Шакиров 22’

Израмнето прво плувреме одиграа екипите на Окта и ФК на глуви Слобда, прва во водство дојде екипата на Слобода со голот на Алими во 8та минута. Кон средината на полувремето екипата на Окта со погодоците на Личина и Стојковски успеа да направи целосен резултатски пресврт. Дo крајот на полувремето екипата на Слобода успеа да постигне погодок за 2-2 резултат со кој се замина на полувреме. На стартот на второто полувреме екипата на Слобода успеа да постигне погодок и повторно да го превземе водството на 2-3. По оваа негатива екипата на Окта со сите сили се обидуваше да дојде до израмнување но екипата на Слобода со одлична игра во фаза на напад и одбрана не дозволи многу простор за игра и заслужено го доби овој натпревар со 2-5.