ЈСП и Ван Хоол одиграа реми

ЈСП 4-4(3-3) Ван Хоол

ЈСП: Тихо Фидановски 6’ 9’ 11’ 22’
Ван Хоол: Антонио Птровски 4’ Ненад Саздовски 3’ 29’ Филип Белчовски 16’

Одличен старт за екипата на Ван Хоол во дуелот со ЈСП со погодоците на Саздовски во 3та и петровски во 4та минута. Ова рано водство за Ван Хоол не ја демотивира екипата на ЈСП, која започна со агресивна игра и преку расположениот Фидановски кој со три погодоци успеа да направи целосен резултатски пресврт. До крајот на полувремето екипата на Ван Хоол бркаше израмнување што им успеа со голот на Белчовски за 3-3 резултат со кој се змаина на паузата. Во второто полувреме екипата на ЈСП успеа уште на самиот стат повторно да го превземе водството на 4-3, по ова екипата на Ван Хоол повторно ја превзема улогата на екипа која брка израмнување тие се префрлија пред голот на ЈСП и напаѓаа со жесток притисок што вроди со плод во 29та минута за израмнување на 4-4 резултат со кој заврши натпреварот.